Minust

Nimi: Ivo Krustok
Sündinud: 22.09.1987
Töökoht: Vanemekspert SEI Tallinnas
Elukoht: Tallinn, Eesti

Olen keskkonnateemadega tegelenud suuremal või vähemal määral juba üle 15 aasta. Esialgu huvilise ja aktivistina, seejärel tudengi, teadlase ja nüüd avaliku sektori eksperdina. Oma teekonnal olen puutunud kokku väga erinevate teemadega alates keskkonnamikrobioloogiast ja metagenoomikast kuni EL-i keskkonnapoliitikani.

Keskkonnaalase hariduse omandamist alustasin Tartu Ülikoolis, kus lõpetasin keskkonnatehnoloogia magistrina. Sealt edasi omandasin doktorikraadi Rootsis Mälardaleni Ülikoolis, kus mu peamiseks uurimisobjektiks olid reovett puhastavad fotobioreaktorid. Minu doktoritööga saab tutvuda siin. Minu osalusel valminud teadusartiklitest on ilmselt parim ülevaade ResearchGate-is.

Ülikooli lõpetamise järgselt alustasin tööd Keskkonnaministeeriumis. Esmalt ettevõtete ressursitõhususe meetme projektijuhina, seejärel teadusnõunikuna ning keskkonna atašeena Eesti alalises esinduses EL juures. Peale Brüsselit naasesin Eestisse ja töötasin Keskkonnaministeeriumis kliimanõunikuna. 2022 – 2023 töötasin rohepoliitika nõunikuna Riigikantseleis. Alates 2023. aasta augustist töötan SEI Tallinnas energia- ja kliimapoliitika vanemeksperdina ja juhin energia tiimi.

Selle kõrvalt olen kirjutanud tehnoloogia ja teaduse teemalisi artikleid tehnoloogiaportaalile Geenius ja ajakirjale Digi ning vean koos Jim Ashileviga podcasti Popkulturistid.

Olen ka suur fotograafia ja muusika huviline.

Kui soovite teada, miks ma otsustasin “Rohepöörde kroonika” teha, lugege seda postitust.